02141265000 info@bahavarit.com

راهکارهای ذخیره سازی اطلاعات

ذخیره سازی اطلاعات چیست؟
چرا ذخیره سازی
راهکارها

در دنياي امروز اطلاعات، با ارزش ترين دارايي شرکت ها و سازمان ها محسوب مي شود و در نتيجه حفظ و نگهداري آنها از اهميت خاصي برخوردار است. ايجاد محيط مطمئن براي نگهداري اطلاعات و اطمينان از پايداري و سلامت آنها در شرايط مختلف و اطمينان به بازگشت اطلاعات در صورت از دست رفتن آن ، اولين و حتمي ترين راهکار براي تداوم کسب و کار است.اين وابستگي فعاليت هاي اقتصادي به تكنولوژي اطلاعات به خودي خود توجه بيشتر به در دسترس بودن و حفاظت از اطلاعات را به همراه دارد. 

طبق آمار و ارقام رسمي جهاني تنها 6% از مراكزي كه اطلاعات ديجيتالي خود را از دست داده اند توانايي ادامه فعاليت را داشته و 51% آنها پس از دست دادن اطلاعات دچار سقوط شده و 43% آنها پس از 2 سال مقاومت فرآيند سقوط سازماني را طي نموده اند.
آمار ديگري از منابع رسمي جهاني نقش هريك از عوامل موثر در از دست رفتن اطلاعات را بطور شفاف بيان مي نمايد. 3% حوادث طبيعي، 14% اشكالات نرم افزاري، 7% ويروسهاي رايانه اي، 44% اشكالات سخت افزاري، 32% تخريب تعمدي و يا سهوي نيروي انساني.

با عنايت به مطالب فوق مي توان دريافت كه اطلاعات صنعت انفورماتيك همواره در معرض مخاطراتي بوده كه موجوديت سازمان را مورد تهديد قرار مي دهد.

مديريت ذخيره سازي اطلاعات در حقيقت راه كار هاي تخصصي را در جهت حفظ سلامت اطلاعات ارائه مي نمايد.اين فرآيند از مرحله توليد اطلاعات تا ذخيره سازي و تهيه نسخه پشتيان را پوشش داده و با حداكثر ضريب اطمينان ميزان بازيابي اطلاعات را تضمين مي نمايد. چگونگي ذخيره سازي اطلاعات، شرايط و چگونگي تهيه نسخه پشتيبان، محل تهيه نسخه پشتيبان و... در اين فرآيند مورد بحث و بررسي قرار خواهد گرفت. بدون شك تمامي اين چرخه بدون در نظر گرفتن سياست هاي مديريتي و تخصصي هر مجموعه كارآمدي لازم را نداشته و آنگونه كه بايد ريسك پذيري سازمان ها را كاهش نخواهد داد. شرکت بهاور فناوری ویرا با تکیه بر تجربه سالیان گذشته خود و دانش کارشناسان این حوزه در انتخاب بهترین راهکار برای ذخیره سازی اطلاعات خود مشتریان خود را به بهترین شکل راهنمایی کند.

راهکارهای مجازی سازی

مجازی سازی چیست؟
مزایای استفاده از مجازی سازی

Virtualization  یا به اصلاح مجازی‌سازی تکنولوژی است که باعث میشود تا با راه اندازی ونصب همزمان چندین سیستم عامل بر روی یک سرور از منابع هزینه شده بهتر استفاده گردد و در هزینه های سازمان چه از نظر تامین تجهیزات و چه از نظر نگهداری و آماده سازی زیرساخت برای نگهداری از تجهیزات کاهش یابد. این راهکار مزایای مختلفی دارد که باعث میشود هزینه های سازمان به شدت کاهش پیدا کنند.

  • بهره وری هر چه بیشتر از سخت افزار و کاهش هزینه ها
  • مدیریت بهتر و آسانتر سرورها و سرویس ها و کاهش هزینه های مدیریتی
  • استفاده هر چه بهتر از فضای موجود در Data Center و کاهش هزینه های آن
  • پشتیبان گیری و بازیابی سرورها در حداقل زمان ممکن ( disaster Recovery And Backup )
  • کاهش مصرف برق موجود در Data center که در شرایط کنونی حائز اهمیت بسیاری می باشد
  • در محیط های آموزشگاهی می توان با ایجاد ساخت چند ماشین مجازی به صورت بسیار مقرون به صرفه یک محیط آزمایشگاهی ایجاد نمود

Backup & Archive

امروزه تداوم کسب و کار امری حیاتی است . زمانی که داده ها به عنوان منبع حیاتی کسب کار تلقی می شود حفظ اطلاعات و اطمینان از صحت  و در دسترس بودن آن یک امر ضروری است. ما می توانیم با انجام محاسبات و آنالیز داده های شما جهت تعیین استراتژی حفاظت از داده  با کادری مجرب و مانیتورینگ داده بهترین راه کار را برای حفاظت و پشتیبانی داده های شما پیشنهاد دهیم.

یک پشتیبانگیری باید دارای خصوصیات و اصولی باشد که به مواردی از آن در زیر اشاره م کنیم:

بازیابی اطلاعات هارد سرور در کمترین زمان ممکن

نگهداری نسخه های زمانی مختلف از داده ها

ایجاد زمان بندب برای گرفتن نسخ پشتیبان طبق سیاست های امنیتی

ارشیو کردن اطلاعات و نگهداری انها در فضای کاری ، بیرون از مجموعه

پشتیبان گیری در کمتریت زمان ممکن

تهیه نسخه های پشتیبان از سیستم عامل های مختلف و برنامه های کاربردی

امکان پشتیبان گیری خودکار و متمرکز

شرکت های ارائه خدمات بکاپ که شرکت بهاور فناوری ویرا تامین کننده تجهیزات این شرکت ها در ایران است بصورت سخت افزاری و نرم افزاری شامل:

سخت افزاری:

EMC (Data Domain), ExaGrid Systems, Hewlett Packard Enterprise, Hitachi Data Systems (including Sepaton), IBM, NEC Corp., NetApp, Oracle Storage Tek (tape libraries), Quantum Corp., Spectra Logic, Unitrends and Veritas NetBackup (formerly Symantec NetBackup).

نرم افزاری:

Commvault, Datto, Druva, EMC Data Protection Suite (Avamar, Data Protection Advisor, Mozy, NetWorker and SourceOne), EMC RecoverPoint replication manger, Nakivo and Veeam Software.