مجازی سازی چیست؟

مزایای استفاده از مجازی سازی
مجازی سازی یا به اصلاح مجازی‌سازی تکنولوژی است که باعث میشود تا با راه اندازی ونصب همزمان چندین سیستم عامل بر روی یک سرور از منابع هزینه شده بهتر استفاده گردد و در هزینه های سازمان چه از نظر تامین تجهیزات و چه از نظر نگهداری و آماده سازی زیرساخت برای نگهداری از تجهیزات کاهش یابد.این راهکار مزایای مختلفی دارد که باعث میشود هزینه های سازمان به شدت کاهش پیدا کنند.

راهکارهای ذخیره سازی اطلاعات

ذخیره سازی اطلاعات چیست؟
در دنياي امروز اطلاعات، با ارزش ترين دارايي شرکت ها و سازمان ها محسوب مي شود و در نتيجه حفظ و نگهداري آنها از اهميت خاصي برخوردار است. ايجاد محيط مطمئن براي نگهداري اطلاعات و اطمينان از پايداري و سلامت آنها در شرايط مختلف و اطمينان به بازگشت اطلاعات در صورت از دست رفتن آن ، اولين و حتمي ترين راهکار براي تداوم کسب و کار است.اين وابستگي فعاليت هاي اقتصادي به تكنولوژي اطلاعات به خودي خود توجه بيشتر به در دسترس بودن و حفاظت از اطلاعات را به همراه دارد.

Backup & Archive

 

امروزه تداوم کسب و کار امری حیاتی است . زمانی که داده ها به عنوان منبع حیاتی کسب کار تلقی می شود حفظ اطلاعات و اطمینان از صحت  و در دسترس بودن آن یک امر ضروری است. ما می توانیم با انجام محاسبات و آنالیز داده های شما جهت تعیین استراتژی حفاظت از داده  با کادری مجرب و مانیتورینگ داده بهترین راه کار را برای حفاظت و پشتیبانی داده های شما پیشنهاد دهیم.

یک پشتیبانگیری باید دارای خصوصیات و اصولی باشد که به مواردی از آن در زیر اشاره می کنیم:

بازیابی اطلاعات هارد سرور در کمترین زمان ممکن

نگهداری نسخه های زمانی مختلف از داده ها

ایجاد زمان بندب برای گرفتن نسخ پشتیبان طبق سیاست های امنیتی

ارشیو کردن اطلاعات و نگهداری انها در فضای کاری ، بیرون از مجموعه

پشتیبان گیری در کمتریت زمان ممکن

تهیه نسخه های پشتیبان از سیستم عامل های مختلف و برنامه های کاربردی

امکان پشتیبان گیری خودکار و متمرکز

شرکت های ارائه خدمات بکاپ که شرکت بهاور فناوری ویرا تامین کننده تجهیزات این شرکت ها در ایران است بصورت سخت افزاری و نرم افزاری شامل:

سخت افزاری:

EMC (Data Domain), ExaGrid Systems, Hewlett Packard Enterprise, Hitachi Data Systems (including Sepaton), IBM, NEC Corp., NetApp, Oracle Storage Tek (tape libraries), Quantum Corp., Spectra Logic, Unitrends and Veritas NetBackup (formerly Symantec NetBackup).

 

نرم افزاری:

Commvault, Datto, Druva, EMC Data Protection Suite (Avamar, Data Protection Advisor, Mozy, NetWorker and SourceOne), EMC RecoverPoint replication manger, Nakivo and Veeam Software.