شرکت هیولت پاکارد

شرکت هیولت پاکارد یا HP 

شرکت هیولت پاکارد یا HP 

هیولِت پاکارد Hewlett-Packard یا به‌ اختصار اِچ‌پی (HP) شرکت آمریکایی چند‌ملیتی فناوری اطلاعات است. ساختمان مرکزی این شرکت در دره سیلیکون در ایالت کالیفرنیا در آمریکا واقع شده‌است. این شرکت یکی از بزرگترین شرکت‌های فناوری اطلاعات است و تقریباً در همه کشورها فعالیت می‌کند. اچ‌پی به‌عنوان بزرگترین تولید‌کننده چاپگر و لپ‌تاپ و مانیتور در جهان شناخته می‌شود و در همه سطوح از خانگی تا حرفه ای کالا تولید می کند.

مارک HP مخفف چیست؟

هیولت و پاکارد تصمیم گرفتند نامی برای شرکت خود انتخاب نمایند بر این اساس تصمیم گرفتند نام‌های خود را بر روی شرکت قرار دهند و قرعه انداختند که نام هر کدام اول افتاد شروع نام شرکت با حرف اول صاحب نام خواهد بود و دومین حرف از نام نفر دوم باشد که بالاخره نام هیولت اول افتاد و بدین ترتیب نام شرکت اچ‌پی شد.

تاریخچه شرکت اچ پی 

شرکت هیولت پاکارد

شرکت هیولت پاکارد را دو دانش‌آموخته از دانشگاه استنفورد به نام‌های دیوید پاکارد و ویلیام ردینگتون هیولت و با سرمایه آغازین ۵۳۸ دلار پایه‌گذاری کردند. تلاش این دو نفر باعث شد که سرمایه اندک آن‌ها پس از حدود هفتاد سال به ۹۰ میلیارد دلار برسد. اکنون این شرکت در بیشتر از ۱۶۰ کشور جهان فعالیت می‌کند.

اچ پی ساخت کدام کشور است؟

اچ‌پی در منطقه کالیفرنیا تأسیس شد، شرکتی که سپس ده‌ها و صدها زیر مجموعه برای خودش ایجاد کرد و یکی از قطب‌های بزرگ
صنعت رایانه در جهان شد. گاراژ کوچکی که هیولت و پاکارد در آن نخستین محصول خود را تولید کردند به عنوان نماد شرکت و محل تولد سیلیکون ولی شناخته می‌شود. شرکت اچ‌پی هنوز هم در مسیر تحولات فناوری در صنعت الکترونیک پیشگام است. پس از ادغام این شرکت با شرکت بزرگ کامپک، اچ‌پی توانست در بسیاری از حوزه‌های تولیدی و خدماتی جایگاه برتر را به دست آورد و با آی بی ام رقابت کند.
در آغاز تاریخ شرکت، دو مؤسس مراحل رسمی مدیریت را تأیید کردند و اچ‌پی نخستین شرکتی بود که از رویکرد «مدیریت با هدف» استفاده کرد.
دیوید پاکارد و ویلیام ردینگتون هیولت به «مدیریت با راه رفتن در اطراف» مشهور بودند، و تا آنجا که ممکن است، به منظور درک نحوه عملکرد این شرکت به بیشتر بخش‌ها بدون قرار ملاقات‌ها یا جلسات برنامه‌ریزی شده، هر چند وقت یکبار مراجعه می‌کردند تا کارگران خط، بتوانند با مدیران در ارتباط باشند. این شرکت همچنین به یکی از مهمترین مشارکت‌کنندگان سازمان‌های خیریه تبدیل شد و ۴٫۴ درصد سود خود را اهدا کرد.
در سال ۲۰۱۵ شرکت هیولت-پاکارد به دو بخش اچ‌پی و هیولت پاکارد انترپرایز تبدیل شد.

هیولت پکرد اینترپرایز

هیولت پاکارد اینترپرایز (یا به اختصار HPE ) یکی از بزرگترین شرکت‌های آمریکایی مطرح در زمینه تولید سرور، تجهیزات شبکه و ذخیره‌ساز بوده و از شرکت‌های زیرمجموعه برند HP به حساب می‌آید. پایه‌گذاران اصلی hp، ویلیام ردینگتون هیولت و دیوید پاکارد (دانش آموختگان دانشگاه استنفورد) می‌باشند.

بیشتر بخوانید:

Hewlett Packard چیست؟

Hewlett Packard هیولت پکرد اینترپرایزنام کامل این شرکت Hewlett Packard Enterprise می‌باشد. از نام خانوادگی موسسان یعنی Hewlett و Packard و همچنین واژه " تجاری & quot; (Enterprise) در آخر آن تشکیل شده است. گاهی نیز نام این شرکت مشتق شده از برند اصلی، را در برخی رسانه ها با HP Enterprise نام گذاری کرده اند.

 

علت تاسیس HPE

به دلیل کاهش سهم فروش بازار بخش کامپیوترهای شخصی و چاپگرهای شرکت hp و همچنین وابستگی بخش‌های مختلف به یک ساختار سازمانی غیر مستقل از دلایل جداسازی بخش خدمات شرکتی و سازمانی این شرکت در قالب تأسیس شرکت جدیدی که امروزه با نام HPE شناخته می‌شود (در تاریخ ۱ نوامبر ۲۰۱۵ میلادی) به‌شمار می‌رود.

همچنین می‌توان به موارد زیر نیز اشاره داشت:

۱- کوچک‌سازی و تغییر ساختار : به دلیل یکپارچه بودن ساختار، موانع دست و پاگیری مانع از سرعت پیشرفت بخش خدمات تجاری و سازمانی می‌گردید که در نهایت، تقسیم به بخش‌های کوچکتر تأثیر بسزایی بر عملکرد هر دو شرکت باقی گذاشت.

۲- استقلال در امور مالی و اقتصادی : پس از جداسازی، منابع مالی نیز تفکیک گردید و هر بخش برای تحقیق و توسعه مورد نیاز خود، به شکلی ساده‌تر، امکان استفاده از منابع تخصیص داده شده به بخش خود را داشت.

۳- نوآوری در محصول و خدمات : استقلال بیشتر موجب اثرگذاری مثبت بر روی پویایی و نوآوری در محصولات و خدمات این شرکت گردید.

 

محصولات شرکت HP

  • لبه هوشمند: ProCurve, 3Com, Aruba Networks
  •  فناوری اطلاعات هیبریدی: HPE 3PAR, Nimble Storage, HP XP, HPE GreenLake Hybrid Cloud, ProLiant, Edgeline, HPE Integrity Servers, NonStop, HPE Superdome, Apollo (High-Performance Computing), Cloudline, Synergy, Simplivity (HyperConvergence), OneView, OneSphere, Communications & Media Solutions
  • سرور: ProLiant, Synergy, Cloudline, Edgeline, HPE Integrity Servers, NonStop, HPE Superdome, Simplivity (HyperConvergence) Apollo (High-Performance Computing)
  • شبکه:  Aruba Networks, Silver Peak Systems
  • ذخیره سازها:  HPE 3PAR, StoreOnce, StoreEver, Nimble Storage, HP XP, HPE GreenLake Hybrid Cloud

 

پرفروش تری محصولات شرکت hp

پر فروش ترین محصولات این شرکت، سرورها و قطعات سرور های HPE می باشند که در حوزه سخت افزار سرور جایگاه خود را دنیا حفظ کرده و جزو پرفروش ترین و محبوب ترین تجهیزات ENTERPRISE شناخته می شود.
این شرکت در زمینه تولید ذخیره سازها نیز خود را به عنوان یک ابر تولیدکننده معرفی کرده و محصولات این شرکت در همه جای دنیا بفروش می رسد. سهولت در استفاده (USER FRIENDLY) و امکانات مدیریتی تحت وب GUI و قدرت سخت افزاری بسیار بالا از از نکات مهم در ساخت این دستگاه های ذخیره سازی هستند.

 

Loading

5/5 - (2 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!