اطلاعات درج شده روی بسته بندی هارد های اچ پی ای

hdd hpe server

اطلاعات درج شده روی بسته بندی هارد های اچ پی ای

 

شرکت اچ پی اینترپرایز برای یکپارچه سازی نام گذاری هارد دیسک های مورد استفاده خود رویه خاصی را دنبال میکند که در ادامه سعی داریم به تشریح این رویه بپردازیم. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید از سمت چپ:اطلاعات درج شده روی بسته بندی هارد های اچ پی ای

  1. برند HPE نگاشته شده است که این پیام را به شما منتقل کند هرچند این درایوها محصول تولید شده در این شرکت نمی باشند ولی به سفارش این شرکت و مورد تایید این شرکت میباشد.
  2. ظرفیت هارد دیسک درایو را نمایش میدهد که با یک عدد به علاوه یک نماد مانند TB یا GB نمایش داده میشود.
  3. مدل اینترفیس هارد دیسک نشان داده میشود این مدل ها میتواند به دو دسته SAS که از پروتوکل SCSI به صورت Serial برای انتقال اطلاعات، برای مصارف که نیاز به پرفورمنس بالاتر و بازده بیشتر دارند استفاده میشوند  و SATA که از پروتکل ATA به صورت Serial برای جابجایی داده ها با سرعت متوسط و کمتر و قیمت مناسب تر استفاده کنند تقسیم گردد.
  4. این بخش نمایانگر سرعت گردش سیلندر درون دیسک میباشد و معمولا با اعداد 2K ،10K و 15K نمایش داده میشود. واضح است که هر چه سرعت گردش سیلندر بالاتر باشد سرعت نوشتن و خواندن داده نیز بالاتر میرود و Latency کمتر و کمتر میشود.
  5. .اندازه هارد دیسک ها در این قسمت با عنوان های SFF که خلاصه Small Form Factor و LFF که اختصار کلمه Large Form Factor مشخص میگردد. به هاردهای SFF هاردهای در اندازه 5” و دیسک های LFF هاردهای 3.5” نیز اطلاق میگردد.
  6. این قسمت مربوط به فریم دور هارد است که با نماد های مختلف نامگذاری میشود برای نمونه هارد دیسک هایی که با دستگاه های سری G8 و G9 وارد بازار میشوند تماما SC هستند.
  7. اطلاعات دیگری که از روی متن نوشته شده روی جعبه حاوی درایو نوشته میشود به ویژگی های هر درایو اشاره میکند برای نمونه درایو های امضا شده دیجیتالی یا درایوهایی که با گاز هلیوم پرشده اند و… هر کدام با علامت خاصی از یکدیگر متمایز میشوند.
  8. در این قسمت نیز نوع درایو مشخص میشود که علائم اختصاری SSD و HDD به ترتیب نماد SOLID STATE DRIVE و HARD DISK DRIVE می باشند.

نکته: لازم به توضیح است گاهاً ممکن است تمامی این اطلاعات روی باکس یا جعبه هارد درایو ها نوشته نشود و یا اطلاعات بیشتری روی آن مانند 6G یا 12G روی آن نوشته شود که وجود یا عدم وجود آنها دلیل بر اصل یا غیر اصل بودن آن درایو نمی باشد.

تعداد بازدید 1,075 , بازدید امروز 1 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!