عرضه جدیدترین تراشه انودیا

عرضه جدیدترین تراشه AI انودیا

عرضه جدیدترین تراشه AI انودیا

انویدیا تراشه جدید AI را برای چین در میان محدودیت‌های صادراتی عرضه می‌کند. تراشه H20 پیشرفته‌ترین تراشه از میان سه تراشه متمرکز بر چین است که توسط nvidia برای مطابقت با قوانین صادرات فعلی اعلام شده توسط دولت ایالات متحده در ماه اکتبر تولید شده است.

تراشه‌ساز پیشرو ایالات متحده Nvidia قصد دارد تولید انبوه یک تراشه هوش مصنوعی طراحی شده برای بازار چین را در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۴ آغاز کند. این اقدام انویدیا پس از تشدید محدودیت‌های صادراتی ایالات متحده انجام می‌شود که این شرکت را از ارسال پیشرفته‌ترین محصولات خود از جمله A800 و H800 AI خود منع کرد.

شرکت ان ویدیا

تراشه H20 پیشرفته‌ترین تراشه از میان سه تراشه متمرکز چین است که توسط انویدیا برای مطابقت با قوانین صادرات فعلی معرفی شده توسط دولت ایالات متحده در ماه اکتبر تولید شده است. این سازنده تراشه قصد دارد هر سه محصول را برای رعایت محدودیت‌های جدید معرفی کند، دو محصول دیگر L20 و L21 هستند. آنها شامل اکثر ویژگی های اخیر انویدیا برای کار با هوش مصنوعی اما با قدرت محاسباتی محدود هستند.

چرا جدیدترین تراشه انودیا مهم است؟

با وجود این تلاش‌ها، برخی از شرکت‌های چینی در خرید تراشه‌های کاهش‌یافته تردید داشتند و در حال آزمایش ارائه‌دهندگان داخلی به عنوان جایگزین هستند. به عنوان مثال، سال گذشته، رهبر فناوری بایدو تراشه‌های هوش مصنوعی را از Huawei Technologies سفارش داد. به طور مشابه، شرکت‌های ابری بزرگ چینی Tencent و Alibaba ترجیح داده‌اند از تراشه‌های شرکت‌های محلی مانند هواوی نسبت به تراشه‌های هوش مصنوعی کندتر انویدیا استفاده کنند. دولت چین از طریق سرمایه گذاری های هنگفت خود، صنعت تراشه های محلی خود را تقویت می کند، بازیگران کلیدی را تشویق می کند تا وابستگی خود را به شرکت های خارجی کاهش دهند و قصد دارد شکاف را با ایالات متحده پر کند.

انویدیا که ادعا می‌کند ۹۰ درصد از بازار تراشه‌های هوش مصنوعی چین را در اختیار دارد، روی این تراشه‌های جدید برای کمک به حفظ سهم بازار خود در این کشور حساب می‌کند. با این حال، عملکرد پایین‌تر تراشه‌های انویدیا، شکاف عملکرد را با سازندگان تراشه‌های چینی کاهش داده و تراشه‌های تولید داخل را برای خریداران چینی جذاب‌تر کرده است. انویدیا هنوز فروش هیچ یک از این سه تراشه را به صورت عمومی اعلام نکرده است.

Loading

4.9/5 - (10 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!